Zamyslenia

Cierpliwość

Gdyby wiedzieć co można dzięki niej osiągnąć? Dziś wydaje się być wielką nieobecną naszej codzienności. Dorastania, dorosłości a nawet starości. Chcemy wszystko na już, na teraz. Nauczyliśmy się, a może raczej świat nas nauczył, że wszystko powinniśmy już mieć, posiadać, ogarniać. Kto by dziś czekał na dobrą pracę, awans, dom, zagraniczne wakacje. Nie czekamy, nie chcemy, nawet nie wyobrażamy sobie, że można poczekać.

Tymczasem cierpliwość pozwala sięgać po prawdziwe osiągnięcia. Pozwala zwyciężać wojny a nie tylko bitwy. To w niej ukryta jest wewnętrzna siła wielkich ludzi, wielkich osiągnieć. Choć czasem wydaje się, że są oni niecierpliwi, pospieszni. To jednak rezygnują z wielu rzeczy na teraz, aby osiągnąć zaplanowany cel.

Być może kiedyś wróci. Pokaże się w naszym życiu. Cierpliwość. Odwaga bycia cierpliwym. Rezygnowania z chwilowej, szybkiej przyjemności. Odkrywania wartości w tym, że trochę poczekam, popracuję, włożę siły i czas, aby na końcu cieszyć się prawdziwym sukcesem. W końcu nawet miłość cierpliwa jest.

About the author

m@teusz

Niestrudzony poszukiwacz istoty życia, jego piękna i tajemnicy. Małym ludzkim rozumem próbujący zrozumieć niezrozumiałe i ogarnąć nieogarnione...

Leave a Comment

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.